fordfans.cz

Toto je diskuzní fórum fordfans.cz ;-)
Právě je 14 kvě 2024 10:26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Problémy s motorem u Fiesty Mk V 1.3
PříspěvekNapsal: 19 črc 2011 23:06 
Offline
Nováček
Uživatelský avatar

Registrován: 19 črc 2011 21:54
Příspěvky: 1
Zdravím, už asi půl roku řeším problémy s motorem u Fiesty Mk V 1.3. Auto si každoročně servisuju sám a dostává se mu originálního oleje Ford Formula 5W/30 o výměnách filtrů ani nemluvě, jedu přesně podle stažených servisních pokynů. Vše začalo tím, že se motor čas od času nebyl schopen udržet na volnoběh a stačilo zastavit na křižovatce a motor zhasnul. Někdy se zase držel kolem 1100-1200 ot/min. Narazil jsem na děravé hadice odvětrání kartéru vedené do sání motoru. Po výměně se zdálo být vše ok, ale jen na chvíli. Otáčky ok, ale občasného zhasínání jsem se nezbavil. Problémy už nenastávaly tak často, ale přidal se problém s následným uvedením motoru do chodu. Někdy se podařilo až na 3.-5. pokus. Motor vždy jen naskočil cca na 200-500 ot/min asi na 1-2 sec a opět zhasnul. Následovalo vyčištění klapky, výměna svíček, kabelů ke svíčkám, problém přetrvával. Aby toho nebylo málo přidaly se problémy s cukáním v různých režimech a motor někdy jakoby jel s tempomatem, občas si sám přidal apod. Po napojení na diagnostiku jsem zjistil, že vše se zdá ok, jen senzor polohy škrtící klapky vykazuje nesmysly. Dnes jsem jej vyměnil a problém s cukáním a přidáváním se zatím nedostavil, ale když jsem vypnul ohřátý motor a chtěl jej znovu nastartovat, tak opět problém. Motor naskočil cca na 200-500 ot/min asi na 1-2 sec a opět zhasnul. Musel jsem si pomoci plynem abych udržel motor v chodu. Napadá mi už jen zkusit se dostat k regulátoru volnoběhu a vyčistit jej v benzínu, ale když ani to nepomůže, nevíte někdo, po čem bych ještě měl jít, když už se v tom zase budu vrtat? Díky za každý nápad.

_________________
Ford Fiesta Mk V 1.3i 51kW r.v. 02


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz