fordfans.cz

Toto je diskuzní fórum fordfans.cz ;-)
Právě je 10 kvě 2024 03:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Modifikace klimatizace Fiesta Mk. IV
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2012 10:14 
Offline
Nováček

Registrován: 05 kvě 2012 09:52
Příspěvky: 3
Poradí někdo zkušený, kdo má zmáknutou celou funkci téhle manuální klimy?
Vadí mi cukání auta v záběru, když spíná klimatizace. Mám Endura-E 1,3i 8V 44kW@49kW. Kdykoliv sepne kompresor, tak mi ubyde výkon jako kdyby mi vypnul jeden válec a v podstatě mě to poskakování a podřazování v kopcích (kde bydlím...) štve tak, že tu klimatizaci skoro nepoužívám.
Chtěl bych ji nějak napojit na stav motoru, aby sepnula až když je motor v neutrálu a vypnula hned jak se sešlápne plyn. Hodně vyřazuju, takže si klime určitě přijde na své i tak, i kdyby to bylo za cenu toho, že třeba občas bude interval mezi vyřazením moc dlouhý a začne to foukat teplejší vzduch. Ale chci to samozřejmě mít zapojené tak, abych ji nepoškozoval, tzn. aby se napojil na takové místo, které řídí všechny veličiny, které klima musí hlídat. A taky nechci vyřadit funkci zvýšení otáček, pokud klima sepne ve volnoběhu (i když při jízdě jsou stejně otáčky zvýšené kvůli rychlosti auta), aby to nechcípalo při stání na semaforech atd. Poradíte podle schémat (TIS mám, ale je to pro mě zmatek, dokud bych ji neměl před sebou vymontovanou celou...), na co se napojit na "plynu" (nějak na snímač polohy škrtící klapky?) a kam se napojit na té klimě? Myslím, že by to fiesťákům hodně pomohlo!

_________________
Fiesta Mk. IV 1.3i Endura-E 44kW@49kW 101Nm@110Nm custom CZ+DO+alarm+vystř. klíč, int.+DO zámek kufru, man. klima, aniontový ionizér, Visteon 6000 CD s MP3 + ovl. pod volantem, otáčkoměr, nez. topení s ovl. přes GSM, mlhovky, třetí brzd. světlo s programovatelným přerušovačem a mnoho dalšího... ptejte se, předám zkušenosti!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz