fordfans.cz

Toto je diskuzní fórum fordfans.cz ;-)
Právě je 10 kvě 2024 13:14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 12 srp 2009 20:57 
Offline
Forďák

Registrován: 21 zář 2008 20:16
Příspěvky: 68
Bydliště: hk
zdravím, tak mám zase další kosmetický problémek na fiestičce. Je to tento typ s těmito vnějšími zrcátky
Obrázek

muj problém: pravé zrcátko je příliš volné v nastavovacím směru odzadu dopředu (když řidič sedí, doleva - doprava). Ano, ten směr, kdy se hýbe celé zrcátko i s vnějším krytem, NE JEN SKLO NAHORU DOLU. problém je prostě v tom, že to je dost volný a každí zavření dveří rozhodí nastavení. Vlevo to tak hrozné není.

Vím, že jsem si nasral do bot, že když jsem loni to auto kupoval, že jsem veškreré mechanismy vč. zrcátek namazal silikonovým olejem, ale tam vada doufám nebude, když vpravo to je tragedie a vlevo to ještě jde normálně používat.

sundal jsem spodní krytku, doufaje, že tam bude nějaký fixační sroub, ale nic jsem amaterky nevykoukal. byl tam akorát nějaký tvarovaný plech.
Obrázek
boužel díky tmě ted ta krytka dole není vidět.

nějaká rada, jak to udělat, aby zrcátko šlo zase těžší silou nastavovat?

druhý dotaz: koupil jsem si silenblok do motoru a je na gumě vylisována číslovka "91" v tečkovaném kruhu. To je rok výroby toho dílu? :-o pak tam jsou další čísla a logo Ford, takže to bude asi origoš. [/img]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19 srp 2009 00:37 
Offline
Forďák

Registrován: 21 zář 2008 20:16
Příspěvky: 68
Bydliště: hk
kod výrobku již vyřešen.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 22 srp 2009 00:38 
Offline
Forďák

Registrován: 21 zář 2008 20:16
Příspěvky: 68
Bydliště: hk
zrcátko vyřešeno.

zrcátko je připevněno čepem skrz kruhovou jistící axiální podložku (nevim jak to nazvat) a ta byla povolena. vše dostupné po vyloupnut té spodní krytky. tímto se de/montuje zrcátko. pro zpětnou montáž je třeba demontovat sklo zrcátka, aby se třeba kleštěmi stlačila pružina (v těle zrcátka) a opět se nasadila ta vzpěrací podložka na čep.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 19 srp 2010 20:52 
Offline
Nováček

Registrován: 16 úno 2006 14:53
Příspěvky: 18
Bydliště: Hradec Králové
Čau. Potřebuju zpátky namontovat zrcátku a ne a ne ho zacvaknout. Pružina tam drží takovou pojistku, která by se měla nacvaknout na osičku v těle zrcátka. Nedaří se mi ale tu potvru zacvaknout, šroubovák se tam nevejde, drát ohnu.. asi to bude chtít demontovat sklo zrcátka. Jak se to dělá? DÍKY ZA RADU

_________________
Ford Fiesta 1.3 EFI, r.v. 1997
Ford Orion 1.8D, r.v. 1991


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 19 srp 2010 21:05 
Offline
Forďák

Registrován: 21 zář 2008 20:16
Příspěvky: 68
Bydliště: hk
slko je na takové plastové kostře. oboje najednou jde vyloupnout. na levé straně krytu je dulek a na pravé jen zacvakávací polodulek. ted nevim co je na které straně. myslím, že na vnější je ten zacvakávací. je to jako tyč na sprchový závěs. na jedné straně je nasunuta do otvoru a na druhé jen v drážce. opatrně vyloupnout plastovou kostru se sklem z dulku nebo polodulku. vnější kryt se poddá. je v tom dulku asi jen 1,5 mm zasunut.

no a uvnitř je kurevsky silná pružina a její soustrojí, které umožnuje ohyb celého zrcátka ven a dovnitř vč. sklopení ke dvěřím. , která se musí zmáčknout, a pak myslím vložit tu nějakou podložku a zarazit o drážku. už si na to nepamatuju. na stračení pružiny jsme použili velké sikovky nebo něco obdobného. šlo to blbě


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 19 srp 2010 21:10 
Offline
Forďák

Registrován: 21 zář 2008 20:16
Příspěvky: 68
Bydliště: hk
ehm, už rozumím: ja jedné straně zevnitř na vnějším krytu vidíš dulek a na druhém polodůlek. tak to na jdné straně zasun do dulku a na druhé nacvakni do polodulku. jasný ne? mně sklo nevadilo. máme vubec stejné auto?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz