fordfans.cz

Toto je diskuzní fórum fordfans.cz ;-)
Právě je 27 dub 2024 15:11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Intervalový cyklovač
PříspěvekNapsal: 17 zář 2010 11:28 
Offline
Nováček

Registrován: 16 zář 2010 10:34
Příspěvky: 1
Ahojte, chcem sa spýtať či sa dá namontovať intervalový cyklovač s pamäťovým efektom (relé AEV 2062) do voz. Ford Fiesta rok 96. Pôvodné relátko cyklovača má tiež 6 kolíkov (ako AEV 2062) označené sú takto: 1,2,3,5,6,7. Poradte prosím ako to mám zapojiť. Ďakujem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Intervalový cyklovač
PříspěvekNapsal: 23 říj 2010 17:52 
Offline
Nováček

Registrován: 19 říj 2010 14:27
Příspěvky: 18
Bydliště: Lovosice
Takže už je to zadrátováno. Zatím teda bez vstupu "T" (funce wisch wasch), musím splašit ještě jedno pomocné relátko.
Zapojení AEV 2062 místo červeného relé Ford s pevným intervalem:
53S->1
31->2
53M->3
I->5
15->6

T zatím nezapojovat. Bude to chtít druhý relé, na kontaktu 7 je po zapnutí cyklovače pořád 12V, při spuštění motorku se ukostří a je tam 0. Relé by bylo pořád sepnuté a při rozepnutí při spuštění motorku ostřikovače by pustilo z kontaktu 6 +12V na kontakt 7. Možná mě napadne jednoduší způsob, zatím to nechám bez té Wisch wasch funkce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Intervalový cyklovač
PříspěvekNapsal: 01 lis 2010 21:40 
Offline
Nováček

Registrován: 19 říj 2010 14:27
Příspěvky: 18
Bydliště: Lovosice
Takže už i včetně funkce Wisch Wasch. Jsem líný kreslit schéma, ale myslím že to bude k pochopení. Je potřeba ještě jedno spínací relé (jakékoliv 12V, proud tam teče zanedbatelný) a dioda (šuplíková zásoba, asi jakákoliv co ustojí 12V v závěrném směru - školy na elektro nemám, jsem samouk). Na cívku relé patří poslední nezapojený kontakt 7 z patice pro původní relé, od druhého pólu cívky relé natáhnout drát k žlutočernému kabelu na konektoru od páčky stěračů. Na obou je v klidovém stavu +12, takže relé drží rozepnuté. No a někam před relé se musí dát dioda tak aby relé spínalo jen při ostříknutí předního skla. Když by spínalo při ostříknutí zadního, potřeba otočit diodu. Pokud relé spíná jak má, spínaným kontaktem poslat +12 z kontaktu 6 (já to mám faston konektorem s odbočkou) na kontakt T relé AEV 2062.
Pokud by popis nestačil, stačí poslat SZ a pokusím se to nakreslit.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz