fordfans.cz

Toto je diskuzní fórum fordfans.cz ;-)
Právě je 10 kvě 2024 01:58

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 03 dub 2009 20:33 
Offline
Nováček

Registrován: 03 dub 2009 17:59
Příspěvky: 3
Bydliště: Kamenec pod Vtáčnikom
Nazdar chlapi, takže dnes som nasadol do auta v Tatrach v Novej Polianke po 2 dnoch nejazdenia, nažhavilo mi, naštartoval som všetko bolo v pohode- Naložil som si veci a pomaličky sa vybral domov. Po prejdení 500m som jemne pridal a zrazu zaklepali ventily, strata výkonu a zdochol mi motor. Počkal som 5 minut na krajnici otočil klúčikom , motor naskočil no na pristrojovke namiesto času a km mi neustale preblikáva napis EAC Fail. Auto nema výkon, no motor klepká pekne a pravidelne. Totálna haluz. odtahovka do Popradu , nahodili to na PC diagnostiku a vyhodilo mu možných 5 chýb. Vraj niečo s prívodom paliva alebo elektronikou alebo pedálom alebo centrálnou jednotko atd. Chlap bol z toho zjavne mimo, takže som zobral odťahovku a podme ho do PD. stalo ma to 230Euro. Skoro ma šlak trafil. Zajtra mam dalsiu diagnostiku u kamoša takže som zvedavý čo zistí.
Chlapi bol by som Vám neskutočne vdačný keby ste sem napisali ako ste riešili tento problem v prípade že ste sa s nim stretli a podarilo sa Vám ho aj odstrániť.
dakujem

_________________
Ford Fusion 1,4TDCi, R.v.:12/04, Kúpa:02/05, Najazdených 138000km, 1 x závada EAC Fail - vyriešená


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 dub 2009 09:03 
Offline
Forďák
Uživatelský avatar

Registrován: 28 bře 2008 12:39
Příspěvky: 124
Bydliště: BRATISLAVA/PIESTANY
Take male OT,sice ti ku tejto zavade nepomozem ale co sa tyka odtahovky tak tu si daj uplatnit zom zakonnej poistky ako ja,Da sa to, :wink: peniaze by ti mali do 3tyzdnov vratit.

_________________
Obrázek

www.damato.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 dub 2009 09:51 
Offline
Nováček

Registrován: 03 dub 2009 17:59
Příspěvky: 3
Bydliště: Kamenec pod Vtáčnikom
No to je sice pekne , no ja mam UNIQUA poistovnu PZP a oni maju len do 100 Eur za podmienky že to je odťah do najbližšieho Ford servisu, no a v mojom pripade to bolo 46km do popradu v cene 68euro takže asi sa mi to už neoplati. Ved uvidim a skusim sa informovat v poistovni.

_________________
Ford Fusion 1,4TDCi, R.v.:12/04, Kúpa:02/05, Najazdených 138000km, 1 x závada EAC Fail - vyriešená


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 29 pro 2009 13:57 
Offline
Nováček

Registrován: 03 dub 2009 17:59
Příspěvky: 3
Bydliště: Kamenec pod Vtáčnikom
Nazdar chlapiska, takže dnes som bol na ford vrakovisku v Trebašiciach pri Piešťanoch u jedneho týpka ktorý tam mal moj motor dovezený z GB. Vymontoval mi čidlo ktoré som potreboval ja som mu ho cvakol a šiel som domov s malou dušičkou či to bude skutočne v tom čidle. Prišiel som domov , namontoval čidlo, zložil motoro a naštartoval. A čo sa nestalo?? Chyba bola preč hehe. Neskutočne som sa potešil a hned som bol mojho Fofika prehnat po ceste a všetko je ok, dokonca sa mi zda že mi ešte lepšie taha ako pred tým.

Zhodnotenie:
Závada - strata výkonu, pri otáčkach nad 2000/min dusenie motora, na pristrojovke nápis EAC Fail
Diagnostika - P0193 Snímač tlaku paliva "A" High signal
Riešenie - zohnal som na vrakovisku nový snimač a vymenil ho

Tu je obrazok toho snimača.

Obrázek

Obrázek

_________________
Ford Fusion 1,4TDCi, R.v.:12/04, Kúpa:02/05, Najazdených 138000km, 1 x závada EAC Fail - vyriešená


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz