fordfans.cz

Toto je diskuzní fórum fordfans.cz ;-)
Právě je 14 kvě 2024 01:07

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Signalizace světel scorpio
PříspěvekNapsal: 15 srp 2011 17:11 
Offline
Nováček

Registrován: 20 zář 2005 00:53
Příspěvky: 48
Ahoj,
mám takovej špek ve scorpiu MKII,když otevřu dveře,hvízdá i když nesvítím,vypínačem světel to není (ten jsem zkoušel prohodit) spínač ve dveřích normálně funguje.Pojistkovka snad ne,ale nezkoumal jsem jí,tam si spíš myslím,že by to dělalo náhodně různý věci.Co to ještě může bejt?
Kde je případně ten gong?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Signalizace světel scorpio
PříspěvekNapsal: 16 srp 2011 00:35 
Offline
Forďák
Uživatelský avatar

Registrován: 24 led 2010 00:03
Příspěvky: 142
Bydliště: Peruc
elektroinstalace je mor těhle škopků. Nevím jak je to v MK2, předpokládám, že to zůstalo na svém místě a že to neprošlo inovací. Ve starým je to bimbátko pod palubkou mezi sloupkem volantu středem palubky. Proměřit, prověřit.
Jen tak pro zajímavost... když sem pátral po schématech zapojení automatu u mezitypu, tak sem objevil, že k tomu bimbátku je zapojený taky snímač hladiny oleje. :shock: ale byl to jen papír, tak se tím nenech rozptylovat.
Lépe poradí nějaký elektrickými problémy zocelený majitel Kulaťáka.

_________________
SCORPIO 2,9i 12v 1986+A4LDe vulgo Mechouš, rychlý jako šnek

Volodroid, mé druhé já :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Signalizace světel scorpio
PříspěvekNapsal: 16 srp 2011 20:27 
Offline
Nováček

Registrován: 20 zář 2005 00:53
Příspěvky: 48
Jo,pojistkovky na tom budou podobně,já je měl u mezitypa zvlhlý a auto v noci začalo blikat,troubit atd :-) ale tady je problém jen s tímhle,všechna el. výbava chodí a má to komplet všechno.
Snímač hladiny oleje je zajímavej postřeh,ale 2,3 jsem měl párkrát venku i rozdělanou a nejsem si jistej (už je to nějakej pátek) jestli to hladinový čidlo má.
Každopádně díky za postřeh.Samostatnou pojistku to asi mít nebude,takže se budu muset mrknout pod palubku a umlčet to :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Signalizace světel scorpio
PříspěvekNapsal: 16 srp 2011 20:29 
Offline
Nováček

Registrován: 20 zář 2005 00:53
Příspěvky: 48
Teď koukám,Ty máš v 86 A4LDe? Jak si jí rozchodil,myslel jsem,že už je nějak řízená.S tou mám taky trochu problém,ale nějak není čas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Signalizace světel scorpio
PříspěvekNapsal: 16 srp 2011 23:55 
Offline
Forďák
Uživatelský avatar

Registrován: 24 led 2010 00:03
Příspěvky: 142
Bydliště: Peruc
Ten snímač hladiny oleje co byl ve schématech připojený k bimbátku byl v automatický převodovce. Když sem po tom pátral v microcatu, tak sem nic takového nenašel. Takže to bude zřejmě šotek.

Moje automatka je s malým e a je řízená jenom částečně. Je to vývojový mezikrok mezi původní A4LD a A4LDE. To označení verzí je dost matoucí. Rozchození ve starým škopku není velkým problémem. Kulaťák (mimo motorizace se starým kolínem) má s velkým E to už je jiný kafe a ta je kompletně řízená elektronicky. Kdo by chtěl ve starým škopku rozchodit velký E musel by vyměnit kompletně elektroinstalaci a asi i motor. Je tu dost podstatný rozdíl v řídících jednotkách motoru, EECIV a EEC V. Hlavolam :-D

Jestli máš problém s automatkou u kulaťáku, tak to může být i rozpadlou izolací kabeláže. Pokud to nebude nic mechanickýho.

_________________
SCORPIO 2,9i 12v 1986+A4LDe vulgo Mechouš, rychlý jako šnek

Volodroid, mé druhé já :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Signalizace světel scorpio
PříspěvekNapsal: 17 srp 2011 00:57 
Offline
Nováček

Registrován: 20 zář 2005 00:53
Příspěvky: 48
No ta moje původní byla na hadry,lamely na 2 úplně pryč OD taky nic,tak jsem sehnal starší a ta sice řadí,ale hrozně dlouho trvá po zvolení D nebo R než to tam spadne(třeba 3s,ono to není tak hrozný,ale bejt to tak nemá a třeba při parkování je to dost opruz),když přidáš plyn dřív,tak kopanec.Přemejšlím,jestli si udělat laboratorní cvičení a zkusit jí udělat sám,protože oprava v servisu bude sražší než fungující auto.Našel jsem maual v pdf a třeba bych to dal,zajímá mě to hlavně proto,že díly sami o sobě tak drahý nejsou a když se to povede jednou... S motorama nemám problém,ale automat jsem prostě ještě nedělal a je kolem toho hrozný tajemno :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz