fordfans.cz

Toto je diskuzní fórum fordfans.cz ;-)
Právě je 14 kvě 2024 21:50

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 13 črc 2008 13:49 
Offline
Nováček

Registrován: 13 dub 2008 22:44
Příspěvky: 8
Bydliště: Most
Prosím o radu.Dělá to hlavně když je motor studenej(není pravidlem).Při vyřazení rychlosti na neutrál např.při jízdě z kopce a nebo před křižovatkou se mi otáčky rozkolísají cca 600-1500 pak 500-1800 až to chcípne,spojka není sešláplá.Jenže jakmile začnou otáčky kolísat a já sešlápnu spojku tak se zklidněj na 800.U Forda neví co s tím a tak čekám na nový software(diagnostika nic neukázala),že prý by to mělo pomoci.
Je to motor 1.8 92KW benzin z C-Max.
Dík za radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13 črc 2008 15:15 
Offline
moc ukecanej Forďák
Uživatelský avatar

Registrován: 29 kvě 2007 23:57
Příspěvky: 3865
Bydliště: Náchod
Mě na to pomáhalo, když jsem to chcípnul a pak znova nastartoval - takovej malej RESET, ale to byl škopek MkI. Pokusil bych se to resetnout ůplně, tak, že odpojíš baterku. Potom uvidíš. Pokud to není pravidlo tak v tom asi bordel ve volnoběžáku nebude. Ještě mě napadá EGR. :wink:

_________________
moje maličkost
Ford Mondeo, 1998, 2.5 V6 24V, GHIA, 4x el. okna, ABS, ASR, DIGIklima, pal PC, mlhovky, opět topení ve všem :wink:
Takhle zrychluje na "kilčo"
Obrázek Spotřeba FORD MONDEO Duratec VE 125 kW / 170 HP
Bylo:
Ford Scorpio, 1997, 2.3i DOHC 16V. 4 x el. okna, Aut. klima (zatím funkční), ABS - na škorpo samozřejmost, vyhřejvaný snad všechno co v autě je, pal. PC, mlhovky a akorát mi tam chybí už závěs, abych za tím něco potahal :)

***************************************
Video sraz FF2008
video sraz FF2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13 črc 2008 16:51 
Offline
Nováček

Registrován: 13 dub 2008 22:44
Příspěvky: 8
Bydliště: Most
Ten reset odpojením baterky jsem nezkoušel,dělá to pravidelně pravidelně,co se týče EGR to by odhalila určitě diagnostika,s tím jsem měl problém u Vectry B a tam my vyskočila porucha v diagnostice okamžitě a bylo po problému.Hlavně mě zaráží že po vyšlápnutí spojky se ty otáčky zklidní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 08 zář 2008 18:50 
Offline
Nováček

Registrován: 13 dub 2008 22:44
Příspěvky: 8
Bydliště: Most
Problém s otáčkami VYŘEŠEN.
U fordu mi udělali novou kalibraci ŘJ a vše OK.Šlo tam podle mne málo benzínu.Podle počítače na okamžité spotřebě při vyřazení se mi zvedla spotřeba cca o dva litry.Předtím když jsem vyřadil tak spotřeba okamžitě spadla na cca1,5l a při brždění motorem z kopce jsem měl spotřebu 0 l.Dnes když vyřadím,tak taky spadne na 1,5l,ale pomalu,ne tak nárazově a při zařazené rychlosti z kopce mam spotřebu cca 2l.Maximální spokojenost.
Třeba to někomu pomůže
Mějte se

_________________
Hanys


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz