fordfans.cz

Toto je diskuzní fórum fordfans.cz ;-)
Právě je 09 kvě 2024 09:46

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 31 bře 2005 18:41 
Zdravím kamarádi Forďáci, potřeboval bych poradit jak " rozebrat "sklápěcí " přední sedačku , která potřebuje výměnu zadního plastu a opravu lanka sklápění. Taky by mě zajímala zkušenost s výměnou saní sedáku/za výškově seřiditelnej/ u řidiče, jde o FORD 1,8 XR3i 16V částečný tunnig r.v.1992.Moc dík za rychlou odpověď, sedačky mám venku..nejezdím !! :(
Pepíno 31/nováček..


Nahoru
  
 
PříspěvekNapsal: 02 dub 2005 11:18 
Pepíno 31 píše:
Zdravím kamarádi Forďáci, potřeboval bych poradit jak " rozebrat "sklápěcí " přední sedačku , která potřebuje výměnu zadního plastu a opravu lanka sklápění. Taky by mě zajímala zkušenost s výměnou saní sedáku/za výškově seřiditelnej/ u řidiče, jde o FORD 1,8 XRi 16V částečný tunnig r.v.1992.Moc dík za rychlou odpověď, sedačky mám venku..nejezdím !! :(
Pepíno 31/nováček..
Rady nepřišly a tak jsem se do toho pustil sám..
Musím říci, že je to velmi jednoduché a pro jiné teď uvádím postup:
1/po stisknutí aretace vyndám opěrku hlavy, na držácích je výřez pro šroubovák/levý ze zadu, pravý ze předu/ šroubovák zasuny a PAČENÍM nhoru vyjedou umělohmotné trubice, do kterých se opěrka zasouvá..
2/dva boční čudliky uvolní plastový kryt sedáku zboku
3/ sundám opatrně páčku sklápění stažením z plechového držáku
4/ opatrně vypáčím směrem ven umělohmotný rámeček páčky sklápění
5/ lehce z kolečka/ovladače/ naklápění sedáku malým šroubovákem sejmu prostřední kolečko/krytku/ a sejmu celé
6/ opatrně již volný zadní plastový kryt sedáku sundám a mohu provést opravy ocelových lanek, které přes páčku ovládání a vodiče uvolňují zarážky které uvolňují opěrku zad sedáku při sklápění..při opravě prodřeného lanka se osvědčilo zkrácení a nastavení lankem z kola a jeho opětovné spojení pomocí elektrikářské "čokoládky"/ pro jisotu dvěma/
7/ vlastní sedák se uvolňuje odšroubováním dvou plastových krytek na křížový/větší/ šroubovák a sedák se lehce při mírném sklopení vysune..
8/zde je přístup ke šroubům, které drží celou sedačku na "saňovém" mechanismu-šasi, po kterém sedačku posouváme při úpravách posedu řidiče- záměna velmi jednoduchá
8/ toď v š e !! jednoduché, nebát se a trochu být manuélně zručný..

Pepíno 31/nováček :P


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz