fordfans.cz

Toto je diskuzní fórum fordfans.cz ;-)
Právě je 10 kvě 2024 22:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 11 pro 2010 19:20 
Offline
Nováček
Uživatelský avatar

Registrován: 17 kvě 2010 11:00
Příspěvky: 28
Caute.
Mam aut. klimu a stve ma jedna vec. Ide o to ze na klime sa nastavuju stupne na aku ma vykurit a udrziavat teplotu. Nikde sa neda nastavit sila-tvrdost kúrenia, v rezime AUTO....
Funguje mi to tak ze ked sa zahreje motor a mam nastavenu teplotu na 22 ide ventilator asi na 2. stupen rychlosti (pri rezime auto a vypnutej AC).Ak chcem rychlejsie vykurit interier musim nastavit vyssiu teplotu alebo rovno HI. Vtedy ide fukar naplno. Lenze potom sa po par km spamatam ze mi je horko a musim naspat prestavit na 22-21 stupnov.
Bolo by super aby sa dalo nastavit ako na Oploch ze ked nastavim 22 tak aby mi co najskor a vykuril na tuto teplotu. Ventilator vo focuse pusta na plne otacky iba ked je velky rozdiel teplot alebo ked je nast na HI.
Opel to ma ,,inteligentne" a to ze pri nastavení strong sa snazi co najskor dosiahnut teplotu a ked sa blizi k teplote ubera na sile ventilatora.
Viem ze kazdemu vyhovuje nieco ine ale hlavne v zime mi toto dost vadi...Je to potom taka polo aut klima kde aj tak musim rucne regulovat stale teplotu-silu zohrievania...
.Mam tento model:
Obrázek
Napr. v Opel Zafire sa da na aut. klime nastavit 3 rezimy strong,normal a eko. A toto mi chyba vo focuse.

Viete niekto ako by sa to dalo nastavit ?

Viem ze sa da regulovat pri vypnutom rezime AUTO, ale to zas nereguluje samo vobec rychlost ventilatora ani smer kade fuka (okno-nohy-predom)... proste ako nastavim tak fuka reguluje iba teplotu vzduchu.

dik


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 11 pro 2010 19:20 
Offline
Nováček
Uživatelský avatar

Registrován: 17 kvě 2010 11:00
Příspěvky: 28
ked stlacim auto zapne sa aj AC, viem ze cez zimu nebude chladit ale mam odpozorovanu vec, prisiel som na to ked som mal prepnute na PP okamzitu spotrebu a ked som tukol Auto tak sa zaplo AC on , a okamz spotreba stupla cca na 1L inak 0,5-0,6 a vonku bolo cca 10 stupnov...
Obrázek
a je to dost neprakticke ..
priklad:
teraz nastartujem. zapamatane je 22 auto.
ked sa mi zahrejem musim stlacit : AAAAAAA,D,E
ked sa auto vyhreje musim dat: F, C , zapnut auto a vypnut AC (ktore sa zapne)
to je viac ovladania ako pri manualnej klime ... :evil:
ps: MAM NASTAVENE MONO rezim cize nie ako na foto, rovnako pridava lavu aj pravu zonu

Cez horucavy som s tymto aitom este nejazdil ale myslim ze s klimou to bude tiez podobne ...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 12 pro 2010 20:48 
Offline
Nováček
Uživatelský avatar

Registrován: 17 kvě 2010 11:00
Příspěvky: 28
tak dnes som odsledoval nasledovne.

moja ac ma 7 stupnov ventilatora.

Po zahriati motora vonku 0 st nastavim 22 a AUTO ide priblizne na 2,3 stupen ventilatora ked dam HI ide cca na 5 stupen (nezobrazuje palicky).Odhadujem podla zvuku lebo ked som nasl vypol rezim auto a dal max otacky fukalo vyrazne hlasnejsie...

Skusal som zapinat AC ale podla toho ze BC neukazuje ziadne zvýsenie okamz spotreby na volnobehu myslim ze sa ani nezopne klima, asi kvoli nizkej vonk teploty... takze neviem kedy ju premazem....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz