fordfans.cz

Toto je diskuzní fórum fordfans.cz ;-)
Právě je 19 zář 2024 23:18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 25 pro 2009 12:23 
Offline
pokročilej Forďák
Uživatelský avatar

Registrován: 07 lis 2008 17:26
Příspěvky: 1056
Bydliště: Zlín-Fryšták
tak jsem chvíli hledal v příručkách pro mé auto a v příručca pro všechny druhy motorů kromně 1,8 je napsané toto
Obrázek

Obrázek

a přímo pro moje auto a můj motor
Obrázek

Obrázek

Obrázek

takže podle tohoto originálního dokumentu který se dodával k mému a všem ostatním autům se do aut 1,8 77-96kw má lit motorový olej sea 10w 30 api-sg/cd a do všeho ostatního podle tabulky co je na 2odkazu přičemž to první 10w je hustota oleje za studena a to druhé 30 je za tepla takže když jezdí někdo na 5w tak se mu olej dostane jakoby dřív do plných mazacích učinku toho čísla 30 přičemž norma Api-SG/CD značí kvalitu oleje S znamená pro benzínové motory C pro motory dieslove a písmena G/ D značí minimální kvalitu čím je písmeno dál v abecedě tím je olej kvalitnější takže
Madit M3AD (1 l, nalévaný) Specifikace: SAE 10W/30, API SC/CB.... je horší a do fordu nevhodný a třeba

Mobil Super FE Special 5W/30 (1 l)Specifikace: API SJ/CF, je vhodný a navíc motor po startu získá dříve své mazací schopnosti díky 5w jinak podle api je víc než dostačujíci


svíčky
vzdálenost elektrody ještě motory 1,4 1,6 -I cvh 54/66kw mají mít vzdálenost elektrody0,75 svíčky AGPR22CD
ostatní 1,3 (AGRF22 C1)1,4(AGRF22 CD1) 1,6 a 2,0(110kw) AGPR22 CD1 mají mít vzdálenost elektrody 1,0 a jen motory 1,8 77/96kw mají vzdálenost 1,3 svíčky AYRF 22P
když budete mít vzdálenost elektrod větší tak na kabely a napěťové cívky bude kladen daleko větší nárok a kabely bude proudit daleko víc KW, nevim jaké tu mají být hodnoty jen vím že to jde změřit a spočítat, pomocí klasických klešťaků (dělal mi to servisák na golfovi) některé svíčky mají takové vlastnosti že se elektroda musí sklepnout ještě víc než je její originální velikost protože má jinné vlastnosti totéž u plynu kde jistka má o dost stížené podmínky oblouku a tímpádem se většinou někde probijou kabely a auto začína nejprve velmi jemně postupem času víc a víc jak se buď v kabelu dělá větší díra od jiskry nebo opaluje víc a víc keramická elektroda zapalovací svíčky každopádně to jde vždycky spravit izolepou a kromně probíjení jsem žádné jinné negativní vlivy nespozoroval,každopádně na plynu můžete mít velikosti elektrod takové jaké udává výrobce a pokuď se vám nechce opravovat probité kabely tak to trochu sklepněte
:-D více informací u mně



Takže podle mně se do auta klidně může dát i 0w 30 přičemž motor za studena bude mazán skoro tak jak za tepla :-D ale ještě to nevím jiste musím porovnat viskozní třídu 0w a 30

_________________
cabrio XR3i 1992 1.8 16v 96KW (RQB)
Ford Cougar 2.0 16v 96KW
Možnost ford diagnostiky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 25 pro 2009 13:23 
Offline
pokročilej Forďák
Uživatelský avatar

Registrován: 07 lis 2008 17:26
Příspěvky: 1056
Bydliště: Zlín-Fryšták
A ještě něco málo jak je to v praxi
http://www.oleje.cz/index.php?left=main&page=mot_visko

_________________
cabrio XR3i 1992 1.8 16v 96KW (RQB)
Ford Cougar 2.0 16v 96KW
Možnost ford diagnostiky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 25 pro 2009 21:07 
Offline
moc ukecanej Forďák
Uživatelský avatar

Registrován: 29 kvě 2007 23:57
Příspěvky: 3865
Bydliště: Náchod
No pokud koupíš originál svíčky, jsou nastavený výrobcem :wink:

_________________
moje maličkost
Ford Mondeo, 1998, 2.5 V6 24V, GHIA, 4x el. okna, ABS, ASR, DIGIklima, pal PC, mlhovky, opět topení ve všem :wink:
Takhle zrychluje na "kilčo"
Obrázek Spotřeba FORD MONDEO Duratec VE 125 kW / 170 HP
Bylo:
Ford Scorpio, 1997, 2.3i DOHC 16V. 4 x el. okna, Aut. klima (zatím funkční), ABS - na škorpo samozřejmost, vyhřejvaný snad všechno co v autě je, pal. PC, mlhovky a akorát mi tam chybí už závěs, abych za tím něco potahal :)

***************************************
Video sraz FF2008
video sraz FF2009


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz